Podcasti koolitus

Räägin podcasti tegemisest. Alustan episoodi ettevalmistusest ja lõpetan peentöötlusega
 Tasuta
Registreeru
Loenguid
9
Aeg
205 minutit
Formaat
Video
Koolitaja
Uku Nurk
Telli see e-kursus reaalse koolitusena
Kokkuvõte
Loengud
Kellele mõeldud
Arvustus

Siin kursusel õpetan, kuidas teha podcasti.

Kuna podcastindusega võiks lõpmata sügavaks minna, siis kindlasti jätan osa teemasid siin podcasti koolituses katmata. Keskendusin kursuse kokkupanekul keskmiste tehniliste teadmistega inimesele, kes soovib asuda podcasti tegema.

Episoodi salvestamise eeltööst ja saatejuhtimisest räägib saateplokk.

Tundub, et kõige olulisem koht on episoodi salvestamine. See on kahtlemata tõsi, aga edukaks salvestamiseks peab episood olema ette valmistatud. Siin ei pääse punktide kirjalikust punktide paikapanekust, kokkuleppimistest ja muudest ettevalmistustest.

Tehnika plokis räägin mikrofonidest, mikrofoni rääkimisest ja distributsioonist

Distributsioon ei ole tehniline teema, aga asudes podcastiga tegelema, on erinevaid töid väga palju. Seetõttu jätsin distributsiooni tehnilisse plokki - pead lihstalt vastavad toimingud ühe korra ära tegema ja edasipidi kõik laabub. Podcasti turundus on ka täiesti omaette teema, millele püüan siin põgusa ringi peale teha. Mikrofonid ja nendega töötamine nõuab harjumust ja samuti tuleb üle saada enda hääle kuulamise ehmatusest. Salvestustarkvara valik on võhikule üsna keeruline teema ja püüan sinna selgust tuua oma kogemuste ja tuttavaks saanud programmidega.

Töötluse plokk on kõige tehnilisem

Suurema rahakotiga ettevõtetel või stuudiomeeste naistel näiteks on lihtsam helitöötlusega hakkama saada. Paljud aga võtavad nõuks ise oma salvestised ka ära töödelda. Minumeelest väga õige valik, aga mina olen ka eriliselt kaldu helitöötluse poole. Mulle meeldib helitöötlus. Selleks, et võimalikku algajat ja võhikut mitte infoga üle koormata, toon välja kahe lihtsama programmi lihttöötluse ja kõige viimases loengus (tunni aja pikkune) on toodud välja pisut keerulisem eeltöö, kuidas oma elu töötlemise osas lihtsamaks teha.

Praktika ja teooria

Loengutes kasutan võimaluste mikrofone, näitan helitöötlus tarkvara ja lasen salvestatud juttudel podcastis ka kosta. Teoorias põhinen oma kogemustel raadiosaadete tegemisel, podcastide salvestamisel ja helitöötlusel. Samuti kuulasin Youtube'st, mida maailmas räägitakse ja üritan teieni tuua oma arvates kõige olulisima. Tehniliste asjade selgitusega tekib alati dilemma: kas rääkida kõik üksipulgi lahti või lihtsalt libiseda intelligentse lohakusega keerukustest üle. Siin kursusel püüan leida keskteed, et selgitada, aga mitte liiga põhjalikult.

Reaalne koolitus ja e-kursus

Podcasti koolitusi viin läbi ka reaalselt - ma mõtlen siis füüsilist kohaletulekut ja juttu. Sellisel puhul on e-kursus tasuta. Reaalne koolitus on mõnevõrra pikem ja sisaldab muuseas ka reaalset hääleproovi ning minupoolseid soovitusi mikrofoni rääkimisest. Samuti on reaalsele koolitusele kaasatud ka mõned teised iseseisvad tööd - näiteks tuleb enda etteloetud tekst vastavalt minu näpunäidetele ise kokku panna. Mõnes mõttes on reaalne koolitus parem, annab reaalsema kogemuse. Videoloengud on jällegi kokku pandud palju hoolikamalt kui reaalselt räägitav jutt ning sisaldavad rohkem infot ja tihedamalt.

  • Sisuturundajatele, kes soovivad podcasti tegemis proovida
  • Alustavale podcasterile
  • Suuremate podcastisõbralike ettevõtete turundusosakondade töötajatele
  • Reklaamitudengitele ja teistele noortele, keda taskuhääling huvitab

 

Mida on teised öelnud

Sisutihe ja intensiivne kursus
Kes: Uku

Uku, olen Sulle väga tänulik Podcasti õppe eest. Kursus on sisutihe ja intensiivne: palju olulisi asju ja ei mingit aja niisama raiskamist. Väga selge süsteemiga õpe algusest lõpuni ja antud juhendeid järgides, on võimalik igaühel episoode lindistama, töötlema ja välja panema hakata. Hakkangi omi tegema, sest nüüd tundub see protsess palju lihtsam, kuna Sa näitad nii üksipulgi kõik ära - kus mingi nupp asetseb ja mida üks või teine asi teeb. Samuti tood välja sellised tehnilised ning ettevalmistusega seotud nüansid, mille peale ise ei tulekski ja ometi mida oleks vaja arvestada, kui omi lindistusi tegema hakata. Nii et väga praktilise väljundiga õpe. Aitäh Sulle selle töö ja teadmiste selge ning süsteemse edastamise eest. Seeda Randroo (Sarita), Eesti Meditatsiooni Kool, <a href="http://www.eestimeditatsioonikool.ee" target="_blank" rel="noopener">www.eestimeditatsioonikool.ee</a>


printerclockthumbs-uplist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram