Saate salvestus ja töötlemine Reaperiga

See on podcasti helitöötluse tehniline kursus, kus vaatame Reaper programmi, seadistame, salvestame, töötleme ja ekspordime lõpliku saate.
Loenguid
15
Aeg
3:45:03
Formaat
video
Koolitaja
Uku Nurk
Telli see e-kursus reaalse koolitusena
Kokkuvõte
Loengud
Kellele mõeldud
Arvustus

Keskendudes podcastide heli töötlemisele, käime läbi salvestusteekonna kuni lõpliku helifailini. Programmiks on Reaper ja kursuse alguses vaatame läbi Reaperi põhilised funktsioonid ja seejärel räägime saate salvestamisest ja helitöötlusest.

Kursuse läbinu:

  • tunneb Reaperi põhilisi tööriistu
  • oskab Reaperiga saadet salvestada
  • oskab saate helimaterjali töödelda
  • oskab eksportida saate helifaili

Videjuhenditest e-kursusel räägin nii põhjalikult, kui pean vajalikuks ja nii lühidalt, kui saan. Videjuhendid olen kokku pannud arvestusega, et nii algaja, kui ka edasijõudnud huviline saaks esmastele küsimustele vastused. Tegemist ei ole akadeemilise ega sertifitseeritud kursusega kuivõrd olen iseõppija ja räägin omadest kogemustest.

E-kursuse läbimiseks on vajalik Wondows, Mac või Linux operaotsioonisüsteemiga arvuti, soovitatavalt väline helikaart või salvestusseade ja kõrvaklapid või kõlarid. Arvutisse tuleb installeerida Reaper programm, mida saab 60 päevasel prooviajal tasuta kasutada.

Minul pole Reaperi reklaamimiseks ärilist huvi ega ka sidemeid Reaperi loojatega. E-kursusel toodud üldised helitöötlemise põhitõed kehtivad iga helitöötluse programmi kohta.

Helitöötlus

Arvutite maailm on uskumatu kiirusega muutuud ja helitöötlust suudab teha peaaegu, et iga arvuti. Youtube keskkonnas on tonnide viisi igasuguseid juhendeid ja näpunäiteid ning paljud neist on väga heal tasemel. Infokülluse üks miinuseid on aga konkreetse ja põhjaliku info puudumine. Kuna olen ise õppides käinud läbi päris palju juhendeid ja teen seda ka praegu, siis leian, et podcasti heli töötlusele spetsialiseeritud ja Eestikeelne e-kursus kulub ära just sellisele inimesele, kes soovib algust teha või edasi arendada helitöötluse oskuseid. Pean end parandama - podcastide töötlemise juhendeid tegelikult leidub. Siin mängib rolli kultuuriline erinevus, kus läänemaade kogemusel keskendutakse hoopis teistsugustele teemadele. Masterclass on sageli lihtsalt podcastide ülevaade ja paljud detailid jäävad selgusetuks.

Eesti

Lisaks leian, et maailma teises otsas olev pädevus võib olla väga põhjalik, kuid sageli tahaks lihtsalt kedagi, kes sinu lähedal räägib, kuidas asjad peaksid käima. Sisestades otsimootorisse sõna: helitöötlus, leiab küll mõnesid viiteid e-kursuste kohta, aga neid võiks kõvasti rohkem olla. Seniks pakun oma teadmisi ja kogemusi huvitatutele. Kursuse lõpus toon välja ka kontaktivõimalused ning tingimused, kui näiteks soovid videokõne konsutlatsiooni.

Podcast

See teema on palju laiem, kui ainult salvestus ja saates rääkimine. Siin e-kursusel ma ei puuduta ei podcasti levikut ega sisulist poolt. Samuti ei käsitle reklaami ega sotsiaalmeediapostitusi. Siiski on üks näitaja, mille põhjal otsustavad kuulajad, kas nad veedavad sinu saatega tunnikese või mitte. See on heli kvaliteet. Küllap on tulevikus sääraseid programme, mis kõik ise ära teevad aga täna tuleb alustada põhitõdedest ja detsibellidest.

Podcastinduse ja helitöötluse teemadel pakun veel e-kursuseid:

Garageband ja USB mikrofon

Podcastist üldiselt

Podcasti koolitus

Koolitused

Ettevõtte tiimidele pakun sisekoolitust, kus eelneva info põhjal panen kokku spetsiaalselt teile mõeldud koolituse. Nii on mõistlikum, kuna igal ettevõttel on omad erisoovid ja valdkonnapõhised erinevused. Konktatilink on küll lehe ülaosas olemas, kuid lisan selle ka siia

Sisukord

Kõikidele, kes soovivad ise alustada podcasti salvestust ja töötlust. Eelnev helitöötluse kogemus ei ole vajalik, aga tuleb kasuks.

Mida on teised öelnud


printerclockthumbs-uplist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram