Uku Nurk

Freelancerina on äri sellepärast kehva ajada, et pean kõik jutud ise kirjutama. Ka sellesama teksti siin, mis räägib minust endast. Kuid ma olen harjunud sellega ja räägin endast juba üsna hea meelega.

Miks ma pakun koolituse ja konsultatsiooni teenust?

Töötasin üle 20 aasta reklaamiagentuurides ning käisin läbi loovametid alates disainerist kuni loovjuhini. Selline loovtööstuse ülevaade ei jookse mitte mööda külgi alla vaid talletub kogemuste ja teadmistena minu sisse. Tegelikult on reklaamiagentuuri töö väga tõhus Eesti ärikeskkonnast ülevaate saamise moodus. Kohtud ühe nädala jooksul näiteks kolme erineva ärivaldkonna esindajaga, lood loovlahendusi ja disainid erinevaid reklaame, veebe või trükiseid. Umbes poole oma reklaamiagentuuri ajast töötasin agentuuris La Ecwador, seda pean siiamaani oma koduagentuuriks. Esimese poole oma meeletust loovkarjäärist töötasin Kontuur Leo Burnetti's. Mõlemad organisatsioonid on mulle andnud väga palju ja olen seal töötanud inimestele ja võimalustele väga tänulik.

Alates 2017 aasta 1. jaanuarist olen vabakutseline loovinimene ja otsin oma kohta siin maapeal. Seetõttu on väga loogiline, et tegelen kõige sellega, mida mulle endale meeldib teha ja mida on minu klientidele väga vaja.

Ma ei tea isegi, kuidas see on nii läinud, aga mulle väga sobib koolitamine. Seetõttu õpetan ja konsulteeringi kõigil ülalmainitud teemadel, kasutades agentuuritööst saadud kogemusi ja isiklikku koolitaja ameti soodumust. Kuna olen vabakutseline loovinimene, siis võin igas oma teenuses vabalt kombineerida näiteks WordPress veebi tegemist, koolitamist ja selle brändimist. Üsna paljudel juhtudel nii ongi läinud, sest ma ei suuda olla pelgalt tehniline asjade ärategija, vaid vaatan kõike alati suuremas perspektiivis.

WordPress

Digitaalsed lahendused on olnud mulle aegade algusest saadik väga hingelähedased ja viimasel ajal väljendub minu digilembus WordPressi veebidega tegelemises. Viimase aja all mõtlen ma viimast kümmet aastat. Jõudsin WordPressi juurde täiesti juhuslikult, kui hõikasin ühele oma programmeerijast sõbrale, et kuidas panna püsti lihtsasti hallatavat dünaamilist veebi ja tema soovitas ühena kolmest võimalusest WordPressi. Sellest ajast alates olen teinud päris palju veebe ja lihtsamaid maandumis ja kampaanialehti.

Loovkirjutamine

Agentuuritöö on tegelikult ise kah nagu koolitamine, sest kui klienti ei koolita, siis ta ei oska sinu käest teenuseid tellida. Kui agentuuri noorliikmeid ei koolita, siis nad ei oska klientidele õigeid lahendusi pakkuda. Annan praegu ka Tallinna Ülikoolis loovkirjutamise loengut ja seal olen välisõppejõud. Tegelikult pean ennast ikka loovjuhiks ja kipun tudengitega käituma, nagu agentuuri noortega.

Bränding

Minu jaoks on reklaamitöö aluseks bränd, see on nagu aamen kirikus. Õigem oleks ütelda, see ongi nagu usk. Kui usud millegisse, siis saab sellest sinu jõud ja tugevus. Bränd on tegelikult meeletult võimas töövahend, kui seda ainult õigesti kasutada. Brändiga olen kokku puutunud kõigi agentuuritöö aastate vältel. Olen tegelenud nii suurte kui väikeste brändidega, aidanud neid luua ja hoida ning muuta. Tänu oma pikaajalistele kogemustele võin ütelda, et reklaaminduses võib kõik muutuda peale brändi. See jääb alati alles ja pole vahet, mismoodi kommunikatsioon parasjagu toimub.

Podcastid ja raadiosaated

Ma ei arvanud mõnda aega tagasi raadiosaadetest ega podcastidest mitte midagi. Need tundusid täiesti mõttetud formaadid. Kes neid ikka kuulab ja jutusaade on igav! Minu podcasti-pööre toimus üsna järsult. Avastasid raadiosaadete ja podcastide võrratu maailma ja leidsin et jutusaate formaat on väga tõhus. Ise kuulan raadiot ja podcaste enamasti autos. Raadiojaamadest on mul kahe esimese nupu peale seatud Äripäeva raadio ja Kuku raadio. Podcastidest kuulan Havas Marketing 360, Marketingi Instituut Turundusraadio podcasti,  7Blaze Eesti Sotsiaalmeedia Podcasti ja teisi.

Minu enda podcasti: Turundustund on alles noorukene ja äsja täitus tal 10 episoodi. Umbes sama palju saateid on praegusel hetkel minu juhitud Äripäeva raadio saates: Eetris on turundusuudised. Raadiosaate ja podcasti vahe on minu jaoks formaadis: raadio on pisut konkreetsema struktuuri ja lühema esitusajaga, kui podcasti episood on jällegi vabam ja kõikuva pikkusega formaat. Ma ei ole ühepodcastimees ja seetõttu produtseerin ja osalen kaassaatejuhina podcasti Tandem: ning koos Kent Rajuga teen Turujuttude podcasti. Minu lauasahtlist kostub pidev kolkimine ja krabin, sest olen sinna aastate jooksul loonud palju muusikapalu. Neist räägin podcastis: Uku lood.

Kui soovid organisatsioonile või ettevõttele reklaamtekstide kirjutamise koolitust, siis võta ühendust, arutame asjad läbi ja koostame koolituskava.
Samuti võid ühendust võtta siis, kui soovid audioloengut või podcasti.

Uku Nurk
E-mail: uku.nurk@opime.ee
Tel: 53496583

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram