WordPressi õpe kohustuslikuks

26. aug. 2018

Pakun huvitava mõtte, et õpetada inimestele WordPress veebide tegemist ja haldust. See on tänapäeval üsna lihtne ja tehnosoodumustega inimesed saaksid olla ka maapiirkondades palju edukamad.

WordPressi oskus annab inimestele võimaluse

Mina ise ei saa maailma muuta muudmoodi, kui oma võimaluste piires. Seega näen WordPressi kui ühte oskust, mis aitab igasugusel inimesel elus hakkama saada. See on nagu juuksuriamet või keevitaja või autoluksepp. Ainult tänapäevases võtmes. Väga paljudel inimestel jookseb juhe kokku siis, kui mainitakse sõna koduleht. See tundub liiga keeruline. Ka see hoiak on eelmisest aastatuhandest pärit, sest internet on nii läbi programmeeritud, et juba kõike saab teha pelgalt hiire abiga. Samuti on väga palju neid inimesi, kes ei suuda kodulehte hallata, aga suudavad igapäevaselt nii Instagrammi kui Facebooki uusi pilte ja postitusi teha. WordPressi põhjale ehitatud kodulehe täiendamine on umbes sama, mis Facebooki postituse tegemine või Youtubesse video lisamine.

WordPressi oskus kohustuslikuks

Tänapäeva kirjaoskus ei ole enam tähestiku tundmine või lausete moodustamise oskus – see on paljuski digitaalne kirjaoskus. Enese väljendamine internetis. See on suurel määral sotsiaalne oskus ja oma põhialustelt väga lihtne oskus. Seetõttu unistangi – kui see oleks minu teha, siis muudaksin WordPressi õppe Eesti koolides kohustuslikuks. Tulemusena inimesed, keda on õpetatud end tänapäevaselt väljendama ja sisu looma. Kes võivad tööd saada ka siis kui robotkäed asendavad kõiki ettekandjaid ja elektroonikaplaatide kokkutinutajaid.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram